1397/12/04, به دارو سلامت فارمد خوش آمدید.
پرتقال منبع سرشار از ویتامین C

پرتقال منبع سرشار از ویتامین C

اشتراک گذاری

همگی میدانیم  پرتقال یکی از قدیمی ترین  و پرمصرف ترین مرکبات است که بشر از آن تا کنون استفاده کرده است وخواص پرتقال بخصوص در تصفیه خون و بسیاری از بیماری ها مفید است . ویتامینC یا ویتامین ث یا همان ویتامین س یکی از عوامل مهم مهارکننده سرطان است که پرتقال منبع این ویتامین محسوب می شود. برای دانستن سایر مطالب درباره ی ویتامین C با بخش وبلاگ ویتامین سایت داروسلامت همراه باشید.

 

 

 

کشف منبع ویتامین C

جالب است بدانید حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح کنفوسیوس درباره ی ویتامین C ( یا همان ویتامین ث, ویتامین س ) موجود در پرتقال نام برده است

 

خواص ویتامین C

جالب است بدانید پرتقال اولیه ، کوچک ، تلخ و پر از هسته بوده است که در اثر تربیت مهندسی ژنتیکی و همچنین انتخاب نوع بهتر و کود کافی درشت تر و شیرین تر شده است .

پرتقال سرشار از ویتامین C و ویتامین B است و سرشار از آهن ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم و مس است.

برای دانستن سایر فواید ویتامین C با بخش وبلاگ های هلث، تولید کننده ی قرص های جوشان خارجی و قرص های جوشان ایرانی همراه باشید.

توجه داشته باشید تا پیش از پانزده سالگی، سرطان خون بیش از هر سرطان دیگری در کودکان رواج دارد.

پژوهشگران دریافته اند کودکانی که تا دو سالگی در هفته 4 تا 6 بار پرتقال یا آب پرتقال را می خورند  میزان ابتلای آنان به سرطان خون در چهارده سالگی تا نصف کاهش می یابد زیرا پرتقال منبع ویتامینC ( ویتامن ث, ویتامین س ) است.

در شیر و یا غذای آردی آن ها یک تا سه قاشق کوچک قهوه خوری آب پرتقال اضافه کنیم تا آن ها را در مقابل ویتامین C بیمه کند و از ابتلا به بیماری اسکوربیت و راشیتیسم جلوگیری کند.

 

 

برای دانستن سایر خواص ویتامین C و سایرخواص ویتامین ها با بخش وبلاگ

شرکت داروسلامت با برند شناخته شده های هلث, تولید کننده قرص های جوشان داخلی و تولیید کننده ی قرص های جوشان خارجی همراه باشید.

با وب سایت دیگر برند های هلث (hihealth) همراه باشید.

2 لایک
277 بازدید
0 نظر
دسته‌بندی مطالب
سلامتی و تغذیه
135
بیماری‌ها
48
کاهش وزن
30
ویتامین‌ها
23
افزایش وزن
5


آخرین اخبار
رژیم غذای کم چرب چه خطراتی دارد؟!
رژیم غذای کم چرب چه خطراتی دارد؟!
براساس مطالعات انجام شده، اسیدهای چرب در پوشش اعصاب به کار می آیند و به ارتباط بهتر سلول های عصبی با یکدیگر کمک می نمایند و افرادی که کمبود اسیدهای چر...
آنتی اکسیدان چه نقشی در بدن دارد؟!
آنتی اکسیدان چه نقشی در بدن دارد؟!
همانطور که می دانید آنتی‌اکسیدان‌ها برای سلامت شما فوق‌العاده مفید هستند، و این بیش از یک دلیل دارد. فواید آنتی‌اکسیدان‌ها پی...
خواص ویتامین ث و علائم کمبود ویتامین C
خواص ویتامین ث و علائم کمبود ویتامین C
براساس نظر متخصصان، ویتامین‌ C در بدن ذخیره نمی‌شود (مقادیر اضافه‌ دفع می‌شود)، درنتیجه لازم نیست نگران افزایش میزان این ویتامین د...
Copyright 2016-2020 By DAROO SF