1398/04/06, به دارو سلامت فارمد خوش آمدید.
خوردن ویتامین ث چه فوایدی دارد؟!

خوردن ویتامین ث چه فوایدی دارد؟!

اشتراک گذاری

ویتامین ث باید از طریق مواد غذایی شود. بدن انسان دارای چنین عملکردی نمی باشد.و باید تمام مواد لازم را از غذاهایی که می خورد جذب کند در غیر این صورت و عدم دریافت مواد غذایی لازم، قادر نخواهد بود کمبود این مواد را به گونه ای دیگر جبران کند.

 

مطالب مرتبط با ال-کارنیتین، اوریکس، ویتامین، او آر اس، آنتی اکسیدان، قرص جوشان، قرص آلودگی هوا، ویتامین C، او آر اس و Orix را در سایت داروسلامت مطالعه کنید.

 

نقش ویتامین ث در بدن

به طور کلی نقش های ویتامین ث در بدن عبارتند از:

  • ویتامین ث نقش مهمی را در جریان فعل و انفعالات بدن ایفا می کند.
  • ساخت کلاژن (جهت التیام زخمها)
  • مقاومت علیه عفونت های بدن، یک گرم ویتامین ث در روز می تواند،ریتم بدن را تسریع بخشد.در صورت مصرف کردن ویتامین ث،بدن می تواند عفونت را زودتر از بین ببرد.برای مثال اگر 5 روز طول می کشد تا یک عفونت از بین رود با مصرف کردن ویتامین ث این زمان به چهار روز کاهش می یابد.برعکس عدم توانایی بدن در جذب ویتامین ث نتیجه ی در مدت زمان و یا شدت عفونت ندارد.
  • کمک به ساخت هورمون های بدن 
  • متابولیسم چربی،پروتئین.
  • عملکرد ماهیچه ها و سلولهای عصبی.
  • شکل گیری استخوان.
  • در هماهنگ سازی جذب آهن توسط بدن .
  • ویتامین ث دارای خاصیت آنتی اکسیدان می باشد.این ویتامین همچنین در بهبود بیماریهای قلبی و عروقی موثر می باشد.

 

مواد حاوی ویتامین ث

به طور کلی ویتامین ث در سبزیجات،میوه،آبمیوه،سیب زمینی یافت می شود. نحوه ی آماده سازی سبزیحات به هنگام مصرف تاثیر بسیار زیادی را در ماندگاری ویتامین ث ایفا می کند. توجه داشته باشید، سیب زمینی هایی که تازه نیستند دارای ویتامین ث نمی باشند و تنها سیب زمینی هایی که تازه هستند دارای مقدار قابل توجهی ویتامین هستند. غذاهایی که طبخ می شوند تقریبا در حدود 91% درصد از ویتامین های خود را از دست می دهند. آب پرتقال های. تنها آب میوه هایی صنعتی هستند که مدت بیشتری می توانند ویتامین های سی را در خودشان حفظ کنند.

 

نیاز روزانه به ویتامین ث

برای افراد بالغی که سالم هستند و دارای بیماری خاصی نمی باشند: 110 گرم در روز لازم است. یک سری از اشخاص بخصوص هستند که مقدار بیشتری به ویتامین ث نیازمند مانند افرادی که : باردارند،ورزشکارند،دارای مریضی های خاصی هستند که به ویتامین ث بیشتری نیازمند هستند.

 

ویتامین ث روزانه بدن، بیشتر سبزیجات رنگی و میوه های تازه را میل بفرمایید. پرتقال و کیوی دارای ویتامین ث بسیاری هستند. میوه های را به نوعی خریداری کنید که در داخل مغازه باشند و نور حورشید بر آنها اثر نکرده باشد .سعی کنید بلافاصله بعد از خرید کردن، میوه های را داخل یخچال قرار دهید.

 

رسیدن ویتامین ث کمتر به بدن

به طور معمول افراد هنگامی که در مسافرت به سر می برند برای مدتی ویتامین ث کمتری به بدنشان می رسد زیرا زمان کمتری را برای مصرف میوه اختصاص می دهند به همین دلیل در این زمان ممکن است بدن شما ویتامین ث کمتری دسترسی داشته باشد و با کمبود مواجه شود.  افرادی که دارای رژیم های سختی هستند و در این رژیم های غذایی،میوه های از اهمیت کمی برخوردارند و ممکن است حتی میوه ها را نیز از رژیم های غذای شان حذف کنند. هنگامی که ویتامین ث کمتری به بدن برسد باعث می شود که شما در ناحیه دهان و لثه خود مشکلات بسیاری را احساس کنید و همچنین دچار خستگی شوید. افرادی که عادت به کشیدن سیگار دارند نیز باید مصرف ویتامین ث را افزایش دهند.زیرا نیکوتین موجود در سیگار چرخه ی بدن را مختل می کند و نیاز به ویتامین ث برای مقاومت دندان ها و بدن بیشتر احساس می شود.

 

مصرف بیش از حد ویتامین ث

در صورتی که ویتامین ث را بیش از حد مصرف کنید،تاثیر ابتدایی این موضوع در ادرار شما مشخص میشود.اما مسلما همان طور که تفریط سلامت را به خطر می اندازد ،افراط نیز همین موضوع را ایجاد می کند.

 

 

 

مطالب مرتبط با ال-کارنیتین جوشان، اوریکس، ویتامین، او آر اس، آنتی اکسیدان، قرص جوشان، قرص آلودگی هوا، ویتامین C، ویتامین C1000، او آر اس و Orix را در سایت داروسلامت "hi health" (های هلث) مطالعه کنید.

 

داروسلامت "hi health" (های هلث) تولید کننده قرص جوشان خارجی، جوشان خوش طعم، مولتی ویتامین، زینک جوشان، ویتامین ث (ویتامین سقرص اسهال، قرص جوشان کلسیم، قرص جوشان خوش طعم، قرص آنتی اکسیدان، کلسیم منیزیم زینک جوشان، قرص اشتها آور در ایران است.

 

وب سایت دیگر برند های هلث (hihealth) را نیز مشاهده کنید.

171 لایک
195 بازدید
0 نظر
دسته‌بندی مطالب
سلامتی و تغذیه
147
تناسب اندام
73
بیماری‌ها
53
ویتامین‌ها
23


آخرین اخبار
دلایل زانو درد
دلایل زانو درد
زانو درد بسته به سن افراد علل مختلفی دارد. یکی آنهایی که علل ثانویه دارند، مثلا فردی که دچار شکستگی زانو شده است. در یکسری افراد هم زانودرد علت اولیه ...
دلایل خونریزی لثه چیست؟!
دلایل خونریزی لثه چیست؟!
بیماری لثه، نوعی عفونت باکتریایی واگیردار در دهان است که به لثه ها آسیب می رساند و استخوان فک را فرسوده می کند. محققان معتقدند که بیماری لثه، علت عمده...
آشنایی با نقرس
آشنایی با نقرس
این مطلب د‌ر مورد‌ تصورات عمومی د‌ر مورد‌ این بیماری و صحت یا عد‌م صحت اینگونه تصورات است.   مطالب مرتبط با ال-کار...
کامنت کاربر
نظر شما
1398/04/06 , 15:55
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
Copyright 2016-2020 By DAROO SF