1398/03/03, به دارو سلامت فارمد خوش آمدید.
رابطه سلامت جسم و روان

رابطه سلامت جسم و روان

اشتراک گذاری

هر موجودی برای داشتن روان سالم و شادتر نیازمند بدن سالم می باشد. با توجه به اهمیت این موضوع تیم شرکت داروسلامت فارمد در این رابطه مقاله ای را برای شما عرضه می دارد.

رابطه سلامت جسم و سلامت روان

چگونه می‌توان به یک درک عمیق‌تر از رابطه ذهن و بدن دست یافت؟

بسیاری از ما به پیام‌هایی که از سمت بدنمان و اغلب به شکل درد به ما میر‌سند بی‌توجهی می‌کنیم و گاهی اوقات آن‌ها را با قرص‌های مسکن سرکوب می‌کنیم. اما زمانی که بیماری درحال از کار انداختن جسم ماست خودمان را مجبور به توجه به آن‌ها می‌کنیم. با این حال باید بدانید که برخی از این علایم جسمی که ما به آن‌ها بی‌توجهی می‌کنیم منشاء دیگری دارند.

طبق عقیده روانشناسان رابطه بین سلامت روان و سلامت جسم غیر قابل چشم پوشی است. افکار منفی و ناامید کننده درباره خود، می‌تواند فهرست بلندی از مشکلات جسمی از قبیل سندروم روده تحریک پذیر، نارسایی کبد، افسردگی، اختلالات خوردن و انواع انگل‌های روده‌ای را ایجاد کند. حتی استفاده از داروها و واکسن‌ها برای بیماری‌هایی که علت روانشناختی دارند ممکن است سبب ایجاد عوارض دیگری همانند خستگی و کوفتگی شود.

برای وجود رابطه بین سلامت روان و سلامت جسم مکانیزم‌های مختلفی توسط دانشمندان ارائه شده است. وقتی ما احساس غمگینی یا افسردگی می‌کنیم، بدن ما تمایل به ذخیره چربی‌ها دارد، چرا که مغز به بدن دستور می‌دهد که در حالت “زنده ماندن” قرار دارد.

حالت زنده ماندن به شرایطی گفته می‌شود که در آن بدن احساس خطر می‌کند و برای پیشگیری از مشکلات آینده شروع به ذخیره انرژی می‌کند. همین ذخیره چربی‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری برای ما ایجاد کند.

از طرفی مغز همانند سایر بخش‌های بدن یک سیستم شیمیایی و فیزیولوژیکی دارد. همانگونه که میکروب‌ها و عفونت‌ها از سایر بخش‌های بدن به مغز راه می‌یابند، فعالیت‌های شیمیایی مغز نیز به سایر ارگان‌ها منتقل شده و بر آن‌ها اثر می‌گذارد. وقتی احساس غم، افسردگی، استرس و اضطراب دارید انواع مختلف مواد شیمیایی و هورمونی مضر در سیستم گردش خون شما پخش می‌شود و به سایر بخش‌های بدن شما آسیب می‌رساند. یکی از بارزترین اثرات منفی این مواد شیمیایی تضعیف سیستم ایمنی و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌ها در نتیجه استرس است.

بنابراین بیشتر اعضای مهم بدن ما در ارتباط مستقیم با هیجان و ذهن ما هستند و مراقبت از هیجانات می‌تواند اعضای بدن را نیز سالم‌تر کند.

 

 

 

مطالب مرتبط با ال-کارنیتین جوشان، اوریکس، ویتامین، او آر اس، آنتی اکسیدان، قرص جوشان، قرص آلودگی هوا، ویتامین C، ویتامین C1000، او آر اس و Orix را در سایت داروسلامت "hi health" (های هلث) مطالعه کنید.

 

داروسلامت "hi health" (های هلث) تولید کننده قرص جوشان خارجی، جوشان خوش طعم، مولتی ویتامین، زینک جوشان، ویتامین ث (ویتامین سقرص اسهال، قرص جوشان کلسیم، قرص جوشان خوش طعم، قرص آنتی اکسیدان، کلسیم منیزیم زینک جوشان، قرص اشتها آور در ایران است.

 

وب سایت دیگر برند های هلث (hihealth) را نیز مشاهده کنید.

7 لایک
847 بازدید
0 نظر
دسته‌بندی مطالب
سلامتی و تغذیه
146
تناسب اندام
66
بیماری‌ها
48
ویتامین‌ها
23


آخرین اخبار
روش‌های کاهش سایز دور کمر
روش‌های کاهش سایز دور کمر
برای دست یافتن به تناسب‌اندام و کاهش وزن فقط 6 ساعت در هفته هم کافی است.   مطالب مرتبط با ال-کارنیتین، اوریکس، ویتامین، او آ...
باورهای غلط در بدنسازی
باورهای غلط در بدنسازی
در رشته بدنسازی باورهای غلط وجود دارد که در این مطلب با این باورهای غلط آشنا خواهید شد.   مطالب مرتبط با ال-کارنیتین، اوریکس، ویتامین،...
کارهای ممنوع در باشگاه ورزشی
کارهای ممنوع در باشگاه ورزشی
در این مطلب "Mike Donavanik" متخصص تناسب اندام به ما می گوید که کارهای ممنوع در باشگاه ورزشی کدامند.   مطالب مرتبط با ال-کارنیتین...
کامنت کاربر
نظر شما
1398/03/03 , 07:24
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
Copyright 2016-2020 By DAROO SF